مقالات

دوشنبه, 07 مهر 1393 14:59

فواره های موزیکال چیست؟

رقص فواره ها آمیخته ای ازآب، نور و موسیقی می باشد که بطور چشمگیری و زیبایی هماهنگی لازم بین آب و نور و موسیقی به عمل آمده و نمایش بسیار دل انگیز و به یاد ماندنی را به اجرا می آورد و با حرکات موزون و نورهای متناسب با حرکات بعمل آمده فواره ها و موسیقی منطبق بر تصاویر آن چنان بیننده را تحت تاثیر قرار می دهد که برای همیشه خاطره ای به یاد ماندنی را در اذهان خود ثبت می نامید.


فواره های رقصان موزیکال همانند بشقاب پرنده ای در یک لحظه به چشمان شما آشکار و پنهان می گردند، آب و حالات آن، نور و اثرات آن، و موزیک توسط یک برنامه نرم افزاری بطور کامل کنترل و هدایت می شوند،تصاویر گرافیکی را میتوان به هراندازه و با توجه به فضای موجود و در حد نیاز با موزیک همراه و هماهنگ نمود و توسط کامپیوتر براحتی تصاویر را منطبق بر صفحه از آب نمود.
آب توسط موتور ها پرتاب می شوند، نور به رنگ های مختلف در می آید و موزیک با صدای دلنواز اجرا می گردد و یک لحظه رنگ ها به پرواز در می آیند و برای مدت زیادی با شما صحبت می کنند و مکان در جادوی رنگ ها و اصوات فرو می رود.
فواره های رقصان موزیکال زیباترین وسیله برای تبلیغات، افتتاحیه ها،اختتامیه ها، جشن ها، مراسم مذهبی، فرهنگی و هنری، جشن ها و مسابقات ورزشی و تفریحی و ... و آنچه که نیاز به زیبائی و جذابیت داشتته باشد ،می باشد.
قابلیت های بصری رقص آبنماها بدیع ترین و باشکوه ترین نمایش را در ذهن بیننده ثبت می کند،گرچه اجرا و نمایش آبنماها رقصان همیشه جذاب و سرگرم کننده می باشد اما بعلت پرهزینه بودن تجهیزات آن استفاده موثر از آن تا این لحظه ناممکن بوده است اما اکنون،کاربرد و بکارگیری این تکنولوژی را یک هماهنگی بسیار زیبا با طبیعت به وجود آورده که هرگز فراموش نمی شود.حرکات موزون فواره ها و خطوط رنگی نور هماهنگ با موسیقی، چنان جذابیتی به وجود می آورد که فقط باید بصورت زنده تجریبه و حس نمود.نمایش رقص فواره ها تجربه ای است که هر تماشا
گری را مجذوب می کند.
با توجه به کمبود مراکز تفریحی جذاب و دیدنی در ،فواره های موزیکال به راحتی گوشه ای از این کمبود را برطرف کرده و گردشگر داخلی و خارجی ساعتی را از اوقات خود را در محیطی کاملا طبیعی، زیبا، آرام بخش و به دور از هرگونه صدای ناهنجار به تماشای زیبایی آب و نور و شنیدن موسیقی پرداخته و به رویاهایشان فرو رفته و این شادی را همیشه در یاد خوهند داشت.
از دیگر مواردی که باعث جذب گردشگری خارجی و یا داخلی در کشور می گردد.ارائه برنامه ای از قبل آماده شده در خصوص مراکز دیدنی می باشد،گردشگر به راحتی برنامه سفر خود را تنظیم کرده و بدون اتلاف وقت از تمامی ساعات خود به نحو احسن استفاده می نماید، که در خصوص موزیکال این امر وجود دارد که برنامه های اجرا شده در طول سال معرفی و به اجرا در آیند که نتیجتا تماشاگران با تنظیم اوقات خود از برنامه ها استفاده می نمایند.

 • فواره های موزیکال می تواند بعنوان یک توانمندی و جاذبه سیاحتی معرفی گردد.
 • فواره های موزیکال بعنوان ارتقاء سطح کیفیت خدمات جهانگردی در بخش های تورگردانی، پذیرایی و اقامت ، سفر و جهانگردی عمل می نماید.
 • فواره های موزیکال کمک به توسعه اقتصادی کشور می باشد.
 • فواره های موزیکال در جذب توریست و رضایت آنها بسیار موثر می باشد.
 • فواره های موزیکال معرف یک تکنولوژی روز می باشد.
 • فواره های موزیکال و توانمندی های فرعی آن در امر اشتغال زایی بسیار موثر می باشد.
 • فواره های موزیکال تفریحی سالم همراه با نشاط و شادابی برای عموم می باشد.
 • فواره های موزیکال در کلیه برنامه های مختلف از قبیل افتتاحیه =اختتامیه-کنسرت ها-پذیرایی از میهمانان خارجی-مراسم و بزرگداشت های ملی و مذهبی و ... کاربرد فراوانی دارد.
 • فواره های موزیکال در برطرف کردن استرس و تشویش کاملا موثر می باشد.
 • فواره های موزیکال به راحتی و زیبایی غیر قابل توصیف انتقال دهنده ی پیام های شما برای دیگران می باشد.
 • فواره های موزیکال در زیبایی و زیباسازی شهرها به راحتی می تواند جایگاه خاصی را به خود اختصاص دهد.
 • و در نهایت قواره های موزیکال شادابی و شادمانی و آرامش همه مردم را برا ساعت ها تضمین می نماید.